Czy pływanie w butach neoprenowych się sprawdza?

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie, a uprawianie go daje wiele korzyści. Pozytywnie wpływa nie tylko na ciało, ale także na zdrowie psychiczne. Badania dowodzą, że sport działa doskonale na rozwój organizmu, poprawie kondycji, wytrzymałości, a także jest świetnym sposobem na dobre samopoczucie. Biegając, pływając lub jeżdżąc na rowerze odprężasz się, redukujesz poziom stresu, a Twój mózg oraz inne narządy są lepiej dotlenione. Ponadto sport może być także świetną formą terapii dla osób cierpiących na depresję, stany lękowe lub inne problemy natury psychicznej. Do aktywności cieszących się największą popularnością, które możesz uprawiać hobbystycznie należą: jazda na rowerze, bieganie, pływanie, nordic walking, piłka nożna, sztuki walki. Aby móc trenować bezpiecznie warto zaopatrzyć się w dobrej jakość strój, buty, akcesoria oraz sprzęt. W przypadku sportów wodnych świetnie sprawdzą się buty neoprenowe. Oczywiście ich wybór uzależniony jest od tego w jakiej wodzie oraz warunkach pływasz, takich jak klimat, miejsce, temperatura itd. Czynniki te wpływają na to jakie buty neoprenowe należy wybrać. Pływając na basenie nie potrzebujesz modelu wykonanego z grubego materiału, który np. sprawdzi się podczas surfowania w zimie. Zanim zabierzesz się za kompletowanie niezbędnych rzeczy sprawdź, który z produktów warto zakupić, aby móc w pełni wykorzystać jego możliwości. Szeroki wybór dobrej jakości butów neoprenowych dla wielu dyscyplin sportowych znajdziesz na www.neoprenowe.pl

Buty neoprenowe, właściwości oraz zalety

Buty neoprenowe wykonane są z kauczuku syntetycznego (neoprenu), materiału mającego znakomite właściwości izolujące i nie tylko. Powstał on w 1930 roku, kiedy zapotrzebowanie na tego typu surowiec było bardzo duże. Kauczuk syntetyczny opracował chemik pracujący dla amerykańskiej firmy DuPont, która w XIX wieku była liderem produkującym materiały polimerowe na szeroką skalę. Bazujący na chloroprenie neopren jest polimerem (jedną dużą cząsteczką, która składa się z połączenia kilku takich samych, mniejszych cząsteczek – monomerów). W wyniku tej reakcji powstają micele, które są następnie topione i dalej mieszane z różnego rodzaju substancjami o charakterze spieniającym, a także pigmentem węglowym. Kolejnym etapem jest ich zapieczenie, w celu rozciągnięcia materiału. Neopren może mieć strukturę zamkniętokomórkową lub otwartokomórkową. Pierwsza posiada pęcherzyki gazowe, dzięki czemu ma doskonałe właściwości wodoodporne oraz izolujące. Materiał mający taką strukturę ma także znakomitą wyporność, co przydaje się szczególnie w wodzie. Produkowany jest on o różnej grubości od 2 do 7 mm. Neopren zazwyczaj jest łączony z różnymi tkaninami i znajduje się pomiędzy nimi. Buty neoprenowe są elastyczne, lekkie, wygodne, świetnie sprawdzają się przy zmiennych warunkach atmosferycznych, dlatego są produktem idealnym do wody i związanych z nią aktywnościami, a więcej informacji o nich znajdziesz na www.butyneoprenowe.pl.

Buty neoprenowe idealnie sprawdzą się w wodzie

Ze względu na swoje właściwości materiał ten posiada szerokie zastosowania. Wykorzystywany jest w większości gałęzi przemysłowych. Z neoprenu można zrobić pokrowce, uszczelki, odzież, a nawet część produktów wykorzystywanych w medycynie, np. ściągacze na nadgarstki lub produkty do rehabilitacji. Najczęściej jest jednak używany w sportach wodnych, a buty neoprenowe w takich warunkach sprawdzają się znakomicie. Dlatego jeśli jesteś miłośnikiem sportów wodnych koniecznie musisz je mieć. Pamiętaj jednak by buty neoprenowe były lekkie, bardzo dobrze dopasowane, wodoodporne i zapewniały należyty komfort w wodzie.